Jesteśmy wspólnotą, która od 2002 roku służy Kościołowi na Syberii, w Usolu Syberyjskim, w miejscu szczególnej czci Św. Rafała Kalinowskiego, Karmelity Bosego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną, wpisywania intencji modlitewnych oraz odwiedzania nas w księdze gości.

 

„Pieśń chwały, rozbrzmiewającą w niebie przez całą wieczność
(...) podejmuje Kościół od tylu już wieków...” (Papież Paweł VI)

KOCHANI NASI PRZYJACIELE I DOBROCZYŃCY
     Już zakończył się liturgiczny okres Bożego Narodzenia, choć jego klimat przedłuża się na sporą część zimy. W Rosji Nowy Rok świętuje się praktycznie do połowy stycznia. Jak zapewne wiecie, w Prawosławiu Boże Narodzenie przypada na 7 styczeń.
W ostatnim liście pisałyśmy o naszych remontach kaplicy i części gościnnej w nowym klasztorze. Prace były bardzo intensywne, gdyż chciałyśmy je zakończyć przed Bożym Narodzeniem, by Mszę Świętą - Pasterkę móc sprawować już w nowych warunkach. Ostatni robotnicy skończyli późnym wieczorem w przeddzień Wigilii, a my dopiero wtedy ruszyłyśmy do sprzątania. I udało się - dzięki Bożej i ludzkiej pomocy. Dla nas było to wielkie wydarzenie, że właśnie w tych nowych warunkach witamy Boże Dziecię. Mszę Świętą odprawił nam o. Paweł, karmelita, proboszcz naszej Parafii. U nas była ona o 22.30, by ojciec mógł zdążyć na północną Pasterkę do parafii.

     W drugi dzień Świąt oprócz naszych usolskich braci karmelitów i sióstr albertynek, gościłyśmy także księży werbistów z Irkucka, którzy przyjechali, by z nami pokolędować.

     Natomiast 28.12 w Świętych Młodzianków w naszej parafii miało miejsce spotkanie dekanalne. Po konferencji i Adoracji w kaplicy parafialnej, całe duchowieństwo i siostry zakonne naszego dekanatu, na czele z ks. biskupem Cyrylem Klimowiczem, przybyli do nas na Mszę Św. Dla nas był to odpowiedni moment, by tę wizytę połączyć z zamknięciem klauzury. Ksiądz Biskup podczas kazania nawiązał do znaczenia charakteru kontemplacyjnego naszego Zakonu oraz znaczenia naszej modlitewnej posługi dla diecezji. Po Mszy Świętej były słowa podziękowań tym wszystkim, którzy wspierają nas i pomagają w budowie. Wspominałyśmy Was wszystkich, bo przecież bez tej pełnej troski i oddania Waszej pomocy, nie byłoby możliwe powstanie naszego Karmelu na Syberii. Z SERCA WAM DZIĘKUJEMY! Teraz pozostaje trud wykańczania wnętrz – ołtarz, ławki, stalle zakonne itp. Będziemy się starały w miarę finansowych możliwości powoli realizować te prace. Przede wszystkim od wczesnej wiosny (marzec – kwiecień) pragniemy rozpocząć remont starego domu, by przystosować go do przyjmowania rekolektantek, gości, naszych bliskich...jak zawsze ufamy w tym Bożej Opatrzności, której zawierzamy całą naszą przyszłość.

     A Nowy Rok powitałyśmy wieczorną Adoracją Najświętszego Sakramentu oraz Mszą Świętą – Pasterką Noworoczną. Była to Msza Św. dziękczynna w Waszej intencji oraz w tych wszystkich intencjach, o których piszecie w Waszych listach. Dziękowałyśmy dobremu Bogu za cały rok, za Was, za wszelkie otrzymane w minionym roku łaski i prosiłyśmy o Boże błogosławieństwo na kolejne dni Nowego, już 2012 Roku.

     W uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, czekało nas jeszcze jedno głębokie wydarzenie. Było nim poświęcenie nowej kaplicy, chóru zakonnego i klasztoru przez naszego księdza biskupa Cyryla. Nie łączyłyśmy tego wydarzenia ze spotkaniem dekanalnym ze względu na dość napięty program. Dlatego poświęcenie było oddzielnym wydarzeniem. BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI ZA TAK WIELKIE RZECZY, JAKIE CZYNI!

     I Wam, Kochani nasi, tak bardzo dziękujemy!!! Jesteście nieustannie obecni w naszych sercach i modlitwach. Wasze sprawy są naszymi sprawami, Wasze troski - naszymi troskami, a Wasze radości – naszymi radościami.

    Niech Bóg wspomaga Was i błogosławi każdego dnia.
Pamiętajcie, że w tej małej Świątyni, która dzięki Wam powstała,
modlą się za Was Wasze siostry.

Mądrość Świętych

„Więź człowieka z Bogiem nie jest oparta na lęku, zniewoleniu i ucisku; przeciwnie, jest to więź dobrowolnego zawierzenia, które wypływa z wolnego wyboru, podjętego z miłości.”
Św. Jan Paweł II

Z galerii